PEREINAMASIS (ANGL. TRANSITIONAL) INTERJERO STILIUS

PEREINAMASIS (ANGL. TRANSITIONAL) INTERJERO STILIUS
Monika Gudeleviciute

Norite susikurti naujus ir jaukius namus arba ieškote galimybės atnaujintį esamą namų dekorą, bet esate naujokas ir nežinote nuo ko pradėti? Suprantama, jog dėmesį traukia ir modernios detalės, leidžiančios susikurti komfortiškus namus, ir tradicinės, suteikiančios namų aplinkai daugiau jaukumo, išliekamosios vertės. Todėl tokiu atveju, vienas iš optimaliausių variantų, kurį interjero dizaineriai siūlo neapsisprendžiantiems – pereinamasis interjero stilius.

Pereinamojo interjero esminė savybė - tradicinio ir šiuolaikinio interjerų stilių sandūra, leidžianti suderinti elegantišką ir jaukią klasiką su moderniu funkcionalumu.

KODĖL JUMS PATIKS ŠIS STILIUS?

 • Pereinamasis interjeras idealiai tiks tiems, kurie nenori, kad jų namai būtų apibrėžti tik viena era ar vienu dizaino stiliumi. 
 • Šiame stiliuje slypi daug laisvės kūrybai ir eksperimentavimui.
 • Dažniausiai tokio tipo interjerą kurti yra žymiai lengviau, paprasčiau išreikšti save bei savo norus. 
 • Kiekvienas pereinamojo stiliaus interjeras bus savaip žavus - nerasite tokių pačių namų, kaip Jūsų. 

KAIP SUKURTI PEREINAMAJĮ INTERJERĄ?

Atvirkščiai nei tradiciniame, pereinamajame stiliuje siekiama išlaikyti aiškų ir švarų interjerą. Dėl šios priežasties ryškius audinių raštus ir ornamentus keičia vientisumas ir švelni, raminanti spalvų paletė – pilka, kreminė, balta, dramblio kaulo, interjere įsikomponuoja gausybė pastelinių atspalvių. Būtent dėl to, pasirinkus šį stilių namuose lengva sukurti atpalaiduojančią, tačiau šiuolaikiška elegancija pasižyminčią poilsio oazę.

 • Svarbiausia šiame stiliuje išlaikyti balansą tarp klasikinių elementų ir modernių baldų.
 • Išryškinte pereinamajį stilių į interjerą įtraukdami išskirtinių detalių, kupinų gyvenimo ir istorijos.

SVARBU TIEK ESTETIKA, TIEK KOKYBĖ

Pereinamojo interjero ilgaamžiškumo paslaptis – aiškios ir paprastos baldų formos, lengvai pritaikomos tiek klasikiniame, tiek šiuolaikiniame interjere. Valgomojo kėdės, svetainės minkšti kampai, sofos – visų jų tekstūros vienspalvės, o medžiagos, naudotos gamyboje – itin patvarios. Dažniausiai naudojama oda ir mediena. Tai tik įrodo, kad pereinamojo laikotarpio stiliaus baldai kuriami ypatingai daug dėmesio skiriant abiems pusėms – tiek estetikos, tiek patvarumo.

Siekiantiems namuose susikurti jaukią, komfortišką ir stilingą oazę, paremtą pereinamuoju stiliumi, interjero dizaineriai siūlo skirti dėmesio minimalistinio dizaino baldams. Šiam stiliui priskiriamos gobelenu ar oda aptrauktos griežtesnės formos sofos, minkštieji kampai su miegamuoju mechanizmu ir platesniu sėdėjimo pagrindu. Čia taip pat puikiai tinka foteliai, kurių konstrukcijos pagrindas šviesi mediena.

Pereinamasis interjeras atsirado norint suteikti klasikai daugiau lengvumo, sumoderninti ją, tačiau tuo pačiu išlaikyti harmoniją. Todėl tamsią medieną, kuria pasižymėdavo sekcijos, šiame stiliuje pakeitė šviesi, o sunkius baldus – lengvi ir technologiškai pažangesni. Dėmesio pradėjo susilaukti minkšti kampai ir išskleidžiamos modernios sofos. Tokiu būdu atsirado galimybė išlaikyti elegantišką, nesenstantį stilių ir džiaugtis komfortu.

Daugeliui atrodo, kad pereinamasis interjeras reikalauja daugiau dėmesio skirti klasikiniams elementams, tačiau iš tiesų, viskas yra gerokai lanksčiau. Šis stilius suteikia daug galimybių eksperimentuoti detalėmis – pledais, užuolaidomis, pufais ar pagalvėlėmis. Pereinamojo stiliaus pagrindas ir pagrindinė interjero kūrimo ašis yra baldai, jie diktuoja charakterį, tačiau ar šis bus griežtas, ar švelnesnis, priklauso nuo pasirinktų detalių.

 

Kreipkitės ir mes kaip galėdami Jums greičiau atrašysime

Read our Privacy Policy and Terms of Service.

Related posts

 • SKANDINAVIŠKAS INTERJERO STILIUS

  SKANDINAVIŠKAS INTERJERO STILIUS

 • HOLLYWOOD REGENCY INTERJERO STILIUS

  HOLLYWOOD REGENCY INTERJERO STILIUS

 • PAKRANTĖS (ANGL. COASTAL) INTERJERO STILIUS

  PAKRANTĖS (ANGL. COASTAL) INTERJERO STILIUS

 • SHABBY CHIC INTERJERO STILIUS

  SHABBY CHIC INTERJERO STILIUS