5 praktiški patarimai, kaip tinkamai pasirinkti lauko baldus

5 praktiški patarimai, kaip tinkamai pasirinkti lauko baldus
Monika Gudeleviciute

Lauko baldai puošia kiemus ir kiemelius. Kai kurie gali net pagyvinti gėlynus ar kitą vietos augmeniją, landšafto ar urbanistinius sprendimus. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar baldai bus pastatyti tarp medžių, ar ant terasos, prie netoliese esančio baseino, o galbūt – šalia kepsninės? Ar žinote, kad ir paprasčiausias hamakas gali būti naudojamas kaip lauko baldas? Ir tikriausiai tai – pats pigiausias kiemo aksesuaras, galintis suteikti dar kitokio žavesio.

Lauko baldai gali būti naudojami ne tik pagal paskirtį, bet ir kaip įrankis papildomai zonuoti gatvės ar namų erdves. Surasti tinkamą sprendimą nėra taip paprasta – įvairių medžiagų, dizainų, gamintojų galybė gali suklaidinti bet ką.

Įvertinti, kur stovės ir kokios priežiūros reikalaus

Praktiniais patarimais apie tai, kaip pasirinkti lauko baldus, pasidalijo Kauno įmonės „Namų Idėja“ savininkė Monika Gudelevičiūtė. Pasak M.Gudelevičiūtės, pradžioje svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek žmonių tuo lauko baldu ar baldais naudosis. Be to, „Namų Idėjos“ šeimininkės teigimu, svarbu įvertinti, kokiu metų laiku dažniausiai toje erdvėje leisite savo laiką bei kur stovės baldai – po atviru dangumi, stogu ar pavėsinėje. Visa tai – tam, kad baldų priežiūra jums būtų kuo paprastesnė, o patys būsimieji pirkiniai – ilgaamžiškesni. „Renkantis lauko baldus reikėtų ieškoti lengvai prižiūrimų terasos baldų, kad galėtumėte savo laisvalaikį skirti poilsiui, o ne baldų priežiūrai. Dauguma metalų, tikmedis ir visiems orams tinkami pinti baldai yra atsparūs įvairioms orų išdaigoms. Su trupučiu reguliaraus valymo lauko baldai, pagaminti iš šių ilgaamžių medžiagų, nuostabiai atrodys metų metus. Renkantis medžiagas, be to, reikėtų atkreipti dėmesį į vietovę supantį landšaftą bei pastatų dizainą, t. y. į bendrą jus supantį eksterjerą“, – apie praktiškus dalykus pagalvoti ragino M.Gudelevičiūtė.

Vakarienės stalas prieš šoninius staliukus

Renkantis lauko baldus, pasak M.Gudelevičiūtės, ne mažiau negu jų medžiagiškumas ir stovėjimo vieta, svarbūs dar keli niuansai, apie kurios ne visada pagalvojame. Pavyzdžiui, jų dizainas, terasos plotas, išplanavimas bei gyvenimo būdas: „Pagalvokite apie savo šeimos dydį, pomėgius, mėgstamiausius laisvalaikio praleidimo būdus. Tarkime, jeigu pirminė jūsų terasos paskirtis yra rengti neįpareigojančius kokteilių vakarėlius su draugais, tokiu atveju vakarienės stalas jums nebus reikalingas. Tokiu atveju geriau įsirengti patogias sėdėjimo vietas, pasistatyti kelis šoninius staliukus ir galbūt netgi židinį jaukiems vasaros vakarams.“

Optimaliausi baldų gabaritai

Pasak „Namų Idėjos“ šeimininkės, situacija tokia: jūsų kiemas bus išskirtinis, jeigu jame norėsite praleisti kuo daugiau lauko. Tam yra keletas universalių patarimų, pavyzdžiui, tai, kad universaliausi lauko baldai – suolas su aukšta nugarėle arba sofa, kėdės arba krėslai ir stalas. Optimalus suolo, ant kurio patogu bus susėsti dviem–trims žmonėms, ilgis nuo 150 iki 200 cm. Kampai gali būti didesni ir talpinti iki šešių–dešimties žmonių. „Atsižvelgus į bendrą namų dizainą bei interjerą, verta pagalvoti ir apie visos terasos pagyvinimą panaudojant įvairias pagalvėles, pledus ar netgi lauko kilimą. Tiesa, šie turėtų būti skalbiami, pavyzdžiui, pagalvėles optimaliausia rinktis su nuvelkamais užvalkalais, kad šiuos būtų patogu prireikus išskalbti.O galbūt tai bus ir vaikų pasibuvimo vieta? Tada reikėtų priderintų kėdučių, ant kurių vaikai savarankiškai galėtų užlipti arba nulipti“, – pastebėjo M.Gudelevičiūtė. Stalo dydis, anot pašnekovės, gali būti bet koks, priklausomai nuo jo paskirties. Jeigu tai kavos stalelis, jis gali būti neaukštas, siekti apie 50–60 cm. Pietų stalo aukštis turėtų nebūti žemesnis negu 70–80 cm. „Patogu naudoti dvigubos paskirties baldus, kurie tarnautų keliems tikslams. Turint tokio tipo baldus, nebereikia pirkti papildomų, o taip galite turėti daugiau laisvos vietos savo terasoje. Pavyzdžiui, pakojė ar sodo kėdė gali pasitarnauti kaip papildomos sėdėjimo vietos jūsų svečiams. Daiktadėžės gali atlikti ne tik daiktų susidėjimo funkciją, bet taip pat jos puiki vieta prisėsti. Rinkitės lauko baldus apgalvodami, kur dar būtų galima panaudoti tam tikrą baldą, taip jį maksimaliai išnaudojant ir be abejo sutaupant vietos savo terasoje“, – patarė „Namų Idėjos“ šeimininkė.

Geriausios medžiagos lauko baldams ir jų savybės

Pasak pašnekovės, dažniausiai lauko baldai gaminami iš plastiko, medienos, metalo, ir dirbtinio PE ratano. Natūralus rotanas daugiausia džiugina šiaudų, nendrių ir panašių spalvų gama, o dirbtinis gali turėti bet kokių atspalvių. Stalo masyvumui padidinti naudojamas grūdintas stiklas.

„Labai mėgiamas tikmedis yra pritaikytas įvairiems orams, gali atlaikyti net ir sunkiausias oro sąlygas. Šis medis turi didelį aliejaus ir natūralios dervos kiekį, dėl to jis tampa nepralaidus vandeniui bei apsisaugotas nuo įvairių vabzdžių. Aliejus taip pat saugo nuo puvėsio, o tai reiškia, kad lauko baldai tarnaus ypač ilgai. Norint apsaugoti natūralią naują tikmedžio spalvą nuo išblukimo, reikėtų kasmet tepti specialų sandariklį, skirtą būtent tikmedžiui“, – dėstė M.Gudelevičiūtė. Puikus pasirinkimas moderniems lauko baldams yra plastikas ir PE ratanas būtent dėl to, kad baldus, pagamintus iš šių medžiagų, yra lengva prižiūrėti, jie nedaug sveria ir atlaiko absoliučiai visas oro sąlygas.„Dažniausiai naudojami aptinkami metalai moderniuose lauko balduose yra aliuminis bei plienas. Pastarasis yra stipriausia medžiaga, bet taip pat yra sunkus ir brangesnis nei kiti metalai. Plieninius baldus yra sunku stumdyti dėl didelio svorio, bet iš kitos pusės – svoris daro juos atsparius vėjui. Cinkuotas arba nerūdijantis plienas yra tarp geriausių pasirinkimų lauko baldams, kadangi paprastas plienas, gavęs sąlytį su lauko sąlygomis, lengvai rūdija. Naudinga žinoti, kad net ir cinkuotas ar nerūdijantis plienas rūdys, jei ant jo pateks chloro, todėl turint baseiną, reikėtų įsitikinti, kad jūsų plieniniai baldai yra gerai padengti milteliniais dažais. Kitas itin universalus bei lengvai derinamas metalas yra aliuminis. Mažas tokių baldų svoris bei ilgaamžiškumas yra patrauklus pasirinkimas, kai kalba eina apie lauko baldus. Aliuminiai baldai pasižymi itin lengva priežiūra, jie nerūdija kaip, pavyzdžiui, geležiniai baldai ir netrūkinėja kaip dauguma medinių baldų, gavę saulės spindulių. Tiesa, jeigu jūsų gyvenamoji vieta yra labai vėjuota, aliuminiai baldai nebus pats geriausias pasirinkimas“, – pastebėjo M.Gudelevičiūtė.

Medžiaginiai baldai, anot jos, neginčijamai yra patogiausias pasirinkimas lauko baldams, kadangi jie be galo patogūs, puikiai atrodo ir gali būti pritaikyti tiek lauke, tiek viduje. „Medžiagos, tinkamos lauko baldams, yra pagamintos iš vandeniui atsparių sintetinių audinių tokių kaip poliesteris, vinilas ar akrilas. Tiesa, medžiaginius baldus būtina apsaugoti žiemos sezono metu“, – pridūrė M.Gudelevičiūtė.

Svarbu: sausa saugi vieta ne sezono metu

„Namų Idėjos“ šeimininkės teigimu, svarbu nepamiršti apgalvoti vietas, kuriose galėtumėte saugiai sandėliuoti lauko baldus ne sezono metu: „Garažas, rūsys ar sandėliukas puikiai apsaugotų jūsų baldus nuo orų, galimų pažeidimų ar papildomo nusidėvėjimo. Netgi ir stipriausi terasos baldai, tokie kaip tikmedžio kėdės, tarnaus ilgiau, jei bus tinkamai laikomi. Jeigu neturite daug papildomos vietos sandėliavimui, pagalvokite apie baldus, kurie yra sulankstomi, arba tokius, kuriuos galima lengvai išrinkti ir kompaktiškai laikyti, o prireikus – vėl surinkti. Mediniai baldai pasižymi puikiomis vizualinėmis galimybėmis, ilgaamžiškumu, plastiškumu, nesunkiai remontuojami, jeigu susibraižo ar būna paveikti klimatinių sąlygų. Be to, jų gaminama sulankstomų, tokie gerokai paprasčiau sandėliuojami, laukiant kito sezono ar dienos, kai jų prireiks.“

Kreipkitės ir mes kaip galėdami Jums greičiau atrašysime

Read our Privacy Policy and Terms of Service.

Related posts

 • SKANDINAVIŠKAS INTERJERO STILIUS

  SKANDINAVIŠKAS INTERJERO STILIUS

 • HOLLYWOOD REGENCY INTERJERO STILIUS

  HOLLYWOOD REGENCY INTERJERO STILIUS

 • PAKRANTĖS (ANGL. COASTAL) INTERJERO STILIUS

  PAKRANTĖS (ANGL. COASTAL) INTERJERO STILIUS

 • SHABBY CHIC INTERJERO STILIUS

  SHABBY CHIC INTERJERO STILIUS